| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 3 Years |
| Warranty: | 3 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product | Pvc foam sheet |
| Material | Polyvinychlride |
| Size | 1220*2440mm |
| Thickness | 5-30mm |
| Color | Wood and Marble (more than 100 designs) |
| Density | 0.45g/cm3-0.9g/cm3 |
| Certificate | SGS, REACH, ROHS |
| Payment | T/T 30% as deposit, and 70% balance against B/L copy |
| Packaging | Plastic bags; pallet; wood case;carton box |
| Delivery Time | 10 to 15 days for 1*20ft, 15-20 days for 1*40ft |